TOP

Ted Wong Jeet Kune Do Polska

TWJKD w POLSCE

Można śmiało powiedzieć, że jedynym Ośrodkiem i „stolicą” TWJKD w Polsce  jest Brodnica.

Tu mieszka i trenuje jedyny certyfikowany do nauczania JKD z przekazu Ted’a Wonga, uczeń  Joaquina Marcelo – coach Michał Czapla.

Michał Czapla to człowiek z pasją i ogromnym zaangażowaniem, który w prowadzenie zajęć wkłada wiele energii zapału i serce. Treningi są samą przyjemnością, okupione oczywiście często dużym wysiłkiem fizycznym – bo przecież – „nic za darmo” – wyników nie osiąga się przez dobrą wolę lecz przez wytrwałość, trening , dyscyplinę i wiedzę pozyskaną od mistrza.

Michał Czapla żeby zostać mistrzem, mimo młodego wieku, zdołał już przebyć długą drogę.

Zaczął trenować sztuki walki w wieku 6 lat, począwszy od Karate, w którym zdobył mistrzostwo Brodnicy w roku  1998.

Następnie trenował filipińską sztukę walki Eskrima Doce Pares pod okiem Pawła Jagusza, zdobywając wielokrotnie Mistrzostwa Polski oraz brązowy i złoty medal na Mistrzostwach Europy.
W tym samym czasie Michał trenował jednocześnie boks pod okiem Waldemara Sypniewskiego, poznając i przy okazji trenując z wieloma mistrzami z innych styli sztuk walki.

Michał Czapla wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w sztukach walki na prestiżowych zawodach o randze krajowej i europejskiej.

Wybrane osiągnięcia:

1998 Mistrzostwo Brodnicy w Karate Shotokan,
2000- Mistrzostwa Polski (Jabłonowo Pomorskie)- 1 miejsce– semi kontakt (kategoria junior), Eskrima Doce Pares

2001- Mistrzostwa Polski (Jabłonowo Pomorskie)- 2 miejsce– semi kontakt (kategoria junior), Eskrima Doce Pares

2002 – Mistrzostwa Polski (Toruń) – 1 miejsce semi kontakt (kategoria open), Eskrima Doce Pares

 

2003 MISTRZOSTWA EUROPY WE WROCŁAWIU
III miejsce (brązowy medal)

 

2004 Mistrzostwa Polski-1 miejsce w semi kontakt, wygrana liga noża (Jabłonowo Pomorskie), Eskrima Doce Pares

2005- Mistrzostwa Polski w Jabłonowie Pomorskim Eskrima Doce Pares 

   I miejsce w walkach full kontakt (kategoria open),
   II miejsce w walkach semi kontakt (kat. open),
   Tytuł najlepszego technika Mistrzostw

 

2005 MISTRZOSTWA EUROPY FILIPIŃSKICH SZTUK WALKI W BERLINIE
I miejsce
w kategorii full kontakt na zasadach WEKAF w walkach na jeden kij.

 

Miał wiele osiągnięć, jednak to wciąż nie była ta droga, która miała być najważniejsza, sposób postrzegania sztuk walki przez Michała odmienił się, gdy  poznał Sifu Ted’a Wonga –  ostatniego prywatnego ucznia i sparing partnera  Bruce’a Lee. Po spotkaniu z Ted’em Wongiem, został uczniem Stefana Nikandera, a następnie Joaquina Marcelo. Michał Czapla został certyfikowany do nauczania Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo.

 

Co ważne:

Michał Czapla, jest jedyną  osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted’a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce’a Lee.
Michał Czapla to także jedyny Polak autoryzowany do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted’a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo.

Jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted’a Wonga, to on sprowadził tę linię przekazu oraz tak zwane „Oryginalne JKD” do Polski.

Michał Czapla to  szanowany i ceniony w Europie jak i na świecie przedstawiciel TWJKD- świetny coach, niezwykle przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi. Człowiek z wielkim potencjałem i gromadą pozytywnej energii, którą można pozyskać na prowadzonych przez niego treningach.

 

Grupa JKD w Brodnicy obecnie rozwija się pod patronatem Joaquina Marcelo

 i jest jedyną w Polsce autoryzowaną grupą Jeet Kune Do nauczanego z linii

przekazu Sifu Ted’a Wonga.

Zapraszamy na treningi do stolicy autentycznej sztuki walki Bruce’a Lee w Polsce, gdzie można poznać i trenować sztukę walki Bruce’a Lee.