TOP

Seminaria Jeet Kune Do w Brodnicy

Bruce and Ted on punching shield 2

Co weekend w Brodnicy odbywać się będą letnie seminaria Jeet Kune Do, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą lub chcieliby zobaczyć i doświadczyć treningu w sztuce walki Bruce’a Lee. Seminaria będą odbywać się na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Brodnicy na ul. Matejki w następujących terminach:

19-20, 26-27  lipiec sobota i niedziela, godz. 13-17

2-3, 9-10, 16-17, 23-24, 30-31 sierpnia sobota niedziela, godz 13-17

Koszt udziału w seminarium to 100 zł za dwa dni w sumie będzie to 4 godzin treningu, każdego dnia w autentycznej sztuce walki Bruce’a Lee Jeet Kune Do nauczanej według przekazu Sifu Ted’a Wonga.

Prowadzącym seminaria jest Michał Czapla, uczeń Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted’a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce’a Lee. Michał Czapla jest jedynym Polakiem autoryzowanym do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted’a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą Joaquina Marcelo.

Podczas cyklu seminariów będzie nauczana:
naukowa struktura Jeet Kune Do: pozycja walki, praca stóp(pomiar walki „fighting measure”, kontrolowanie dystanu,
poruszanie się na ½ rytmu) pozycje we wzajemnie oddziałujących na siebie siłach, równowaga, precyzja, fundamentalne techniki i ich biomechanika, istotność i zastosowanie pracy stóp w kopnięciach i uderzeniach, nie sygnalizowanie ruchu w uderzeniach i kopnięciach(non telegraphical movement), bezpośredniość w technikach (wykonanie i powrót do pozycji walki),
5 rodzajów szybkości (wg Bruce’a Lee) i metody ich trenowania.
Taktyka: 5 sposobów atakowania(SA[SAA], ABC,PIA,ABD,HIA), rodzaje kontrowania(podczas, w trakcie, po ataku), ataki pierwszego i drugiego zamiaru (Primary and Secondary attacks), , finty i zmyłki (różnica pomiędzy nimi i ich zastosowanie). Zastosowanie technik i taktyk w walce.

W przeszłości Michał Czapla zdobywał również doświadczenie w następujących sztukach walki w  Karate Shotokan, boks, Eskrima Doce Pares z elementami JKD koncepcji, w tamtych latach zdobył m.in Mistrzostwo Europy w Doce Pares Eskrima w formule WEKAF full kontakt oraz Mistrzostwo Polski w formule semi i full kontakt.

Ze względu na możliwość dopasowania godzin seminarium w wyznaczonych datach, do indywidualnych potrzeb uczestników,
prosimy wysyłanie potwierdzenia udziału w seminariach na adres email:

jkd15@o2.pl

 

Picture023